День вигнання з України німецько-фашистських окупантів

28.10.2020
Щорічно 28 жовтня відзначається День вигнання з України німецько – фашистських окупантів. В цьому році ми святкуємо 76 річницю.
Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».
В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.
В ході тієї війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.
Дату 28 жовтня обрано невипадково. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій.
Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року ) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).
Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.