Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Моніторинг депутатської діяльності в Арбузинській ОТГ за 2019 рік

Молодіжна рада
16.07.2020
Результати моніторингу діяльності депутатів
Арбузинської селищної ради в 2019 році
 
Молодіжна громадська рада при Арбузинській селищній раді в рамках співпраці з Програмою «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), регіональним партнером якої в Миколаївській області є Благодійний Фонд ЛАСКА, провела моніторинг діяльності депутатів Арбузинської селищної ради в 2019 році за 3-ма напрямками: відвідування депутатами сесій місцевої ради, здійснення особистого прийому громадян та звітування за рік перед виборцями.
 
Моніторинг діяльності депутатів базувався на положеннях, визначених Законом України “Про статус депутатів місцевих рад” та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Інформацію було взято з відкритих джерел, а також отримано у відповідь на запит до Арбузинської селищної ради.
 
Результати даного моніторингу було презентовано депутатам Арбузинської селищної ради 30.06.2020.
Нагадаємо, що відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” депутати місцевої ради повинні відвідувати сесії, проводити прийоми громадян, звітуватися перед виборцями та працювати в постійних депутатських комісіях ради.
 
Відвідування сесій.
Всі заплановані 12 пленарних засідань селищної ради відбулися, тобто зриву пленарних засідань через відсутність кворуму депутатів не було. Євгеній Ніколаєнко, секретар селищної ради, Любов Гридіна та Анатолій Кошетар, не мають жодного пропущеного сесійного засідання.
 
«Приємно чути, що я - в трійці депутатів – відмінників по відвідуванню пленарних засідань сесії. Я чітко розумію важливість депутата, тому старанно ставлюся до своїх обов’язків, але все ж маю багато зауважень до самої себе, як депутата» - зазначила Любов Гридіна.
Кількість відвіданих пленарних засідань сесій депутатами у 2019 році:
Ніколаєнко Є.А. – 12
Гридіна Л.О. – 12
Кошетар А.В. – 12
Івко О.С. – 11
Медиченко В.В. - 11
Черешня В.М. - 11
Сердюк В.О. – 10
Єдин В.В. - 10
Пигида П.М. - 10
Курянов С.В. - 10
Ненько О.І. - 10
Лагно К.С. - 9
Бєлік Т.С. - 9
Волошина Г.В. - 9
Лісовець І.В. – 9
Ікленко В.В. - 8
Філіпішин С.Б. - 8
Пятківський В. А. - 8
Кустенко О. В. - 8
Артюхов С.М. - 7
Шніт В. Я. - 7
Мартинко О.Г. - 6
Хатунцев С.Б. - 6
Подобній С.А. - 4
Кислиця В.Г. - 4
Можливості взяти коментар у тих, депутатів, які відвідали менше 50% сесій не було, бо вони знову були відсутніми на пленарному засіданні, на якому здійснювалась презентація результатів моніторингу.
 
Особистий прийом громадян.
Інформації про прийом депутатами мешканців громади в 2019 році немає, на сайті громади також відсутня інформація щодо даного питання, а мало б бути підтвердження, що прийоми дійсно відбувались і щоб мешканці були обізнані про діяльність депутатів.
«На нашу думку, навіть за відсутності опублікованої інформації на сайті, мешканці знають до кого можна звернутись. Але ми будемо сприяти, щоб інформацію про прийом громадян виставили на сайт, бо це зручніше для тих, хто не стикався з депутатами, але потребує прийому для вирішення якогось питання»- зазначив голова Молодіжної ради Тарас Кутовий.
«Я погоджуюся з тим, що є недопрацьовані фронти, але можу сказати за себе, що кожен мешканець мого округу має мій номер телефону і в разі чого я завжди готова до спілкування. Я роблю опитування думки «від хати до хати», коли є спірні питання» - прокоментувала депутат Ганна Волошина.
 
Звіти депутатів.
В 2019 році депутати Арбузинської ради не звітували перед виборцями громади, тому депутатам місцевої ради варто звернути на це увагу - звітувати та поширювати звіти депутатів серед населення.
Шановні депутати селищної ради, рекомендуємо вам дотримуватися передвиборчих обіцянок, частіше у різний спосіб контактувати з виборцями, регулярно звітувати про виконання передвиборчих програм.
«Я готовий звітувати, але не знаю, як правильно це зробити, хоча роботи зроблено багато. Я найближчим часом буду звітувати, вже підготував чорновий варіант звіту. Запрошую на зустріч» - ось так оптимістично звучав коментар депутата Володимира Черешні.
 
Опитування мешканців.
Протягом травня 2020 року за допомогою гугл-форм було проведено анонімне опитування мешканців Арбузинської ОТГ. Метод поширення анкети: через соціальну мережу Фейсбук. Кількість отриманих відповідей: 66 од.
Дане опитування не є репрезентативним (тобто таким, що дозволяє з певною вірогідністю встановити, що саме так вважають всі мешканці громади). Разом з тим, вказане опитування дозволяє відслідкувати настрої, які присутні в громаді щодо визначеного кола питань та оперативно зібрати зворотній зв'язок від активних в Інтернет-мережі мешканців.
Отримані результати в прикріплених фото.
Структуровані питання, які б учасники анкетування хотіли задати депутату свого округу:
• Щодо мети депутатської діяльності: з якою метою Ви йшли в депутати; Що планується зробити по округу; Ви знаєте обов'язки депутата? То чому ж не виконуєте?
• Позитивні відгуки: хочу щоб і надалі мій депутат працював.
• Щодо водопостачання: коли буде вода???; Чи будуть проводитись роботи по проведенню водопостачання від партизанського магазину і до кінця вулиці Шевченка?
• Щодо благоустрою: дитячий майданчик в районі 1 бригади.
• Щодо звітування: Чому Ви жодного разу не звітували на окрузі, де Ви обраний депутатом; Що було зроблено особисто Вами для Вашого округу; Цікаво, коли будуть виконані передвиборчі обіцянки? Ні доріг, нічого взагалі... Сумно, але так!
 
Ми проаналізували, а Ви робіть висновки.
«Ви хочете почути мій коментар? – запитав Євгеній Травянко. - Я – селищний голова, але маю лише один голос у раді, такий самий за вагою, як і голос окремого депутата. Керівники виконавчих органів – є обслуговуючим персоналом в реалізації повноважень депутата. Депутат є ключовою особою в раді, що ухвалює рішення шляхом голосування на пленарних засіданнях ради та засіданнях її органів. Я маю надію, що здійснений Вами моніторинг дозволить більш широко поглянути на статус та повноваження депутата, можливо, це стане для когось стимулом змінити себе, як депутата, чи вплинути на інших осіб. Дякую за пророблену роботу.»
 
Ми маємо надію, що такі моніторинги ще раз нагадають депутатам, що вони мають бути готові до публічності своєї діяльності, виконання депутатських обов’язків, а виборцям дадуть можливість дізнаватись про роботу депутатів.
Молодіжна громадська рада, Арбузинської ОТГ
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше