СПІВПРАЦЯ ОРГАНУ ПРОБАЦІЇ ТА ОРГАНУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

09.11.2021

Днями начальником Первомайського районного відділу №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області підполковником внутрішньої служби Альоною Петренко з метою вдосконалення співпраці за напрямком  впровадження пенітенціарної пробації, під час підготовки осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення або обмеження волі на певний строк, було проведено робочу зустріч з секретарем Арбузинської селищної ради Наталією Федоровою та начальником відділу соціального захисту населення Арбузинської селищної ради Вікторією Медиченко.

Одним із пріоритетів у співпраці стало налагодження зв’язків та роз’яснення функцій пенітенціарної пробації. Альона Петренко під час зустрічі наголосила на важливості підтримки осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, адже відновлення їх соціального статусу як повноправних членів суспільства безпосередньо залежить чи повернуться ці громадяни до самостійного, загальноприйнятого, соціально-нормативного життя в суспільстві. «Наше головне завдання допомогти та мотивувати цих громадян адаптуватися до нових умов проживання, законослухняного способу життя та подолання негативних проявів поведінки у суспільстві, що в свою чергу попередить вчинення ними нових кримінальних правопорушень».

Окремо звернуто увагу на дотримання вимог Закону України «Про соціальні послуги» від 17 січня 2019 року щодо визначення потреб населення громади у соціальних послугах, здійснення заходів для виявлення вразливих груп населення та осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також затвердження, забезпечення фінансування та виконання регіональних програм в частині забезпечення потреб осіб/сімей у соціальних послугах, розроблених за результатами визначення потреб населення громади у соціальних послугах. Відповідно до зазначеного Закону суб’єктам пробації, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, повинні надаватися соціальні послуги спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків.

Взаємодія органу пробації та органу місцевого самоврядування покликані створити більш ефективну систему соціальної підтримки звільнених осіб. Таким чином, щоб звільнена особа мала можливість отримати допомогу у вирішенні проблем, з якими стикається після звільнення, тобто повернутися до повноцінного життя у суспільстві.

За результатами зустрічі визначені напрямки взаємодії для подальшої ефективної співпраці.

Євгеній Пономаренко

Інспектор Первомайського районного відділу №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

2021 © Усі права захищено