Урок для неповнолітнього суб’єкта пробації із елементами національно-патріотичного виховання

15.11.2021

Урок-вікторина з елементами національно-патріотичного виховання

« Україна – це ми»

08 листопада 2021 року в приміщенні Первомайського районного відділу №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області відбувся урок для неповнолітнього суб’єкта пробації із елементами національно-патріотичного виховання  «Україна – це ми», присвячений Дню української писемності та мови.

Під час заходу неповнолітній дізнався, що 9 листопада 1997 року Президент України Леонід Кучма видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця». Після чого неповнолітній із великим задоволенням виконав завдання: «Словникар», «Народ скаже, як зав’яже» та «Мовне асорті». Після цього неповнолітній розгадував загадки та мовні шаради. Під кінець заходу провідний інспектор відділу Андрій Фоменко зачитав неповнолітньому гумореску «Кухлик» (автор український поет-гуморист і сатирик Павло Прокопович Глазовий) та переглянули відеоролик де автор зачитав вірш українського письменника Віктора Баранова «До українців» 1989 року, та, який без перебільшення є актуальним на сьогоднішній день.

Рідна мова – найважливіший засіб патріотичного виховання. Вона була і є важливою сферою впливу на національну свідомість молоді, ідентифікаційним кодом нації. Розуміння учнями процесу повернення до рідних коренів, витоків українства, національного самоствердження і саморозвитку вже є проявом патріотизму.

У формуванні національної свідомості не можна оминати проблеми мови та мовлення. Учнівська молодь має усвідомити, що без оволодіння державною мовою неможливо стати  повноцінним громадянином своєї держави, патріотом України та й просто інтелігентною людиною, кваліфікованим спеціалістом будь-якої галузі господарства.

Євгеній Пономаренко

Інспектор Первомайського районного відділу №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

2021 © Усі права захищено