Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Щодо вимог до органічних харчових продуктів

12.10.2021

Арбузинське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про наступне.

      14 липня 2021 року Верховною Радою було  прийнято Закон "Про внесення змін до розділу XI "Перехідні положення" Закону України "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції"

      Основною метою внесення змін є недопущення зупинки торгівлі органічною продукцією на території України, а також усунення перешкод для отримання українськими виробниками державної підтримки у сумі 50 млн. грн. у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції.

      Положення Закону передбачають наступне:

       - тимчасово, до 1 січня 2024 року, дозволено суб’єктам господарювання реалізовувати сільськогосподарську продукцію як органічну та використовувати напис «органічний продукт» у власних назвах продуктів та торговельних марках, а також - позначення та написи «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік» та/або будь-які однокореневі та/або похідні слова від цих слів з префіксами «біо-», «еко-» у разі наявності у них чинного сертифіката, виданого органом іноземної сертифікації.

     -  тимчасово, 1 січня 2022 року, визнано зазначених суб’єктів господарювання виробниками органічної сільськогосподарської продукції для цілей Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

        Саме це дає можливість запустити державну підтримку суб’єктам органічного господарювання при дотримані певних вимог. Порядок (детальні правила) органічного виробництва та обігу органічної продукції затверджуються Кабінетом Міністрів України і регулюються вище зазначеним Законом України.

   Заступник начальника

 управління                                                                        Тетяна ПАТАЛАШЕНКО

 

   

2021 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше